free counters

DFL-Supercup: FC Bayern - FC Schalke 04 2:0 (0:0)

2010-08-08 01:58

Supercup: Bayern kassieren 500000 Euro

Nogometaši Bayerna osvojili su četvrti naslov njemačkog Supercupa, pobijedivši u Augsburgu Schalke 2-0. Ivica Olić asistirao je za drugi pogodak...

U dvoboju pred više od 30.000 gledatelja na Impuls-Areni u Augsburgu, Bayern je pobjedu osigurao u sedam minuta razmaka u drugom poluvremenu. Pranjić, koji je odigrao vrlo solidnu utakmicu, sudjelovao je u akciji kod prvog gola. Fino je dodao loptu Kloseu u for, a ovaj ju je pored vratara Schalkea Neuera, koji je istrčao daleko ispred svog gola, gurnuo samo kratko do Thomasa Müllera, koji je bez problema proslijedio loptu u Schalkeov prazni gol. Zbilo se to u 75. minuti.

A u 81. minuti, Olić je izravno asistirao Kloseu za konačnih 2-0. Olić je napravio odličan prodor po desnoj strani, gurnuo je loptu prema rubu peterca koju je kratko zahvatio jedan igrač Schalkea. No, lopta je stigla do Klosea, a njemački reprezentativac je nakon asistencije upisao i pogodak u ovoj utakmici.

Bayernu je ovo bio sedmi DFB-Supercup i četvrti osvojeni naslov, a prvi nakon 20 godina. No, valja naglasiti da se ovo natjecanje nije redovito održavalo. Po četiri naslova pobjednika Supercupa imaju još Werder iz Bremena i dortmundska Borussia. Schalke je, pak, prvi puta u povijesti bio sudionik Supercupa.